Kiszivárgott a dátum, ekkor döntenek Von der Leyen sorsáról – Magyarország szerepe is előkerült
Aggódhat az Európai Bizottság elnöke.
Elhunyt tizennégy krónikus beteg.
A kormányzati portálon azt írták: 29 717-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 812-re emelkedett, 6824-en már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 22 081. Az aktív fertőzöttek 36 százaléka, az elhunytak 52 százaléka, a gyógyultak 35 százaléka budapesti. 704 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 43-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 22 749-en vannak, a mintavételek száma 751 217-re nőtt.
Védekezés
Kiemelték: a járvány második hulláma zajlik Magyarországon. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsák, és ne hagyják, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat, ezért egy hónappal meghosszabbították a járvány miatti határellenőrzést, és továbbra is az általános szabályok betartását kérik.
Kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban is. A vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket 23 óra után be kell zárni.
A közösségi terjedés megfékezéséért továbbra is azt kérik mindenkitől, kerüljék azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsák a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossanak kezet. Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, szigorúan tartsa be. Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Idősek és krónikus betegek
Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van. Az idősotthonok fenntartóinak mindent meg kell tenniük a fertőzések elkerüléséért – hangsúlyozták.
Tartsuk be a szabályokat, és akkor együtt újra sikerülni fog! – írták.
Területi megoszlás
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (10 835) és Pest megyében (3974) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (1539), Fejér (1316), Csongrád-Csanád (1295), Hajdú-Bihar (1263) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (1220). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Tolna (292).
(MTI)